צילום צנרת

את האינסטלטור המסורתי, זה שהיה מסתובב עם פומפה ומפתח צינורות, והזכיר לכולם את מריו ולואיג’י (האחים סופר- מריו האגדיים) כבר פחות נפוץ לראות, כיוון שטכנולוגיות חדשניות ומתקדמות בענף האינסטלציה מאפשרות גם לשרברב הממוצע לעבוד בעבודה קצת פחות מלוכלכת וטכנולוגית יותר מבעבר.

כן, הקידמה לא פוסחת גם על ענף האינסטלציה, ומאפשרת לבצע בדיקות ותיקונים בשלט רחוק, וכל זאת מבלי ללכלך את הידיים. אך אל תמהרו לחשוב, שמדובר בעצלות או בשמירה על הגיינה, שכן, מדובר בחיסכון של הרבה מאוד זמן וכסף, התייעלות ושמירה על איכות החיים שלכם ושל הסביבה.

המצלמות שעובדות בשבילנו

אומנם לא נצפה למצוא צילומי צנרת בחשבונות אינסטגרם, אבל אין ספק שבתחום האינסטלציה, זוהי הבשורה הכי חמה בשנים האחרונות. כיום ניתן להשתמש במצלמות חדישות, משוכללות ואמינות על מנת לאתר תקלות, מפגעים ובעיות בצנרת הבית או הביוב, לתעד את הבדיקה בשלמותה ואף לפתור מגוון של תקלות ללא צורך בחפירה, הרס, רעש ופגיעה באיכות החיים.

באילו מקרים מומלץ לצלם את הצנרת?

 • במעבר לבית חדש- כבר לא צריך להרים מרצפות, כדי לבחון את מצב הצנרת בבית. צילום צנרת הבית לפני המעבר מעניק לנו תמונה מדוייקת של מצב הצנרת, וכך ניתן לדעת האם לשפץ לפני המעבר. צילום צנרת במצלמות המשוכללות שקיימות כיום מאפשר לנו לדעת האם הצנרת איכותית, או שהיא דורשת תיקונים, פתיחת סתימות או חידוש.
 • לפני שיפוץ- כולם מעדיפים לסיים את כל התיקונים בשיפוץ אחד, ואף אחד לא רוצה להחליף את כל הריצוף בבית, ואז לגלות שיש נזילות בצנרת או שצינור התפוצץ. באמצעות צילום צנרת ניתןלהחליט מהו היקף השיפוץ ולתאם סדר עבודה ולוחות זמנים באופן מיטבי מבלי להיות מופתעים באמצע הדרך או בתום השיפוץ.
 • איתור תקלות- במידה וזיהיתם נזילה, קיימים כתמי רטיבות ועובש או שיש לכם סתימה בצנרת, ניתן לצלם את הצנרת, לאתר את מיקום הבעיה המדוייק ולטפל באופן נקודתי בזריזות, ביעילות, ומבלי לגרום לרעשים או לפגועבשיגרת החיים.
 • ראייה משפטית- צילום צנרת בעזרת מצלמה חדשנית מאפשר תיעוד בתמונות ובוידאו, המוצג לצד תאריך הבדיקה, שעת הבדיקה ומיקום הבדיקה, ויכול לשמש כראיה קבילה וחוקית בבית המשפט.

צילום צנרת- היתרונות הרבים, שלא משאירים מקום לטעויות

מגוון היתרונות שבצילום הצנרת הוא עצום. אלו המובילים שבהם.

 • זיהוי מהיר של תקלות
 • צילום איכותי ברזולוציה גבוהה לקבלת תמונת מצב מדוייקת
 • צילום חלקים מרוחקים ועמוקים בצנרת בזוית 360 מעלות
 • שמירה על איכות הסביבה ואיכות החיים
 • ללא צורך בשבירת קירות או הרמת מרצפות נחסכים הרבה מאוד זמן, כסף וטרחה
 • קבלת דו”ח צילום מפורט קביל בבית המשפט
 • ללא פגיעה בתשתיות סמוכות
 • ניתן לשימוש בבתים פרטיים, בבתי עסק מפעלים ובמרחבים ציבוריים

אילו תקלות ניתן לזהות בעת צילום הצנרת?

המצלמות, שמצלמות ברזולוציה מאוד גבוהה מאפשרות למצוא מגוון רחב של תקלות ומפגעים, כאלו שבעבר, לא ניתן היה לזהות ללא חפירה, ביניהם זיהוי חסימות וסתימות משומנים בצנרת, משורשים, מעפר ומעצמים שונים, זיהוי סדקים, שברים, שינוי מבני, חיבורים לא תקינים, הצטברות חלודה, צינורות שקרסו או התעקמו כתוצאה מקורוזיה או שחיקה או כתוצאה מתזוזת הקרקע, אדמה קפואה ועוד, צינורות נפוחים והצטברות פסולת, צינורות לא תקינים, שהותקנו מחומרים שאינם בתקן ועוד.

דבר איתנו

פוסטים נוספים

תיקון מערכת סולארית בבניין משותף

פתיחת סתימה בכיור - עשו זאת בעצמכם

איתור נזילות מים

חידוש צנרת

פתיחת סתימה

פתיחת סתימת ביוב

דילוג לתוכן