איתור וגילוי נזילות מים

איתור וגילוי נזילות מים

נזילות מים לא תמיד נראות לעין, ופרק הזמן שעובר מהרגע שבו נוצרת תקלה בצנרת למועד תיקון הבעיה הוא קריטי, כיוון שנזילה או טפטוף של מים, קטנים ככל שיהיו, עלולים לגרום לבעיות גדולות מאוד, כמו נזק למבנה ואפילו הצפה.

איתור נזילות מים מצריך לעתים כלים מתקדמים ומכשירים טכנולוגיים חדשניים. אם אתם שומעים רשרושי מים מתוך הקירות, אם אתם מזהים סימני רטיבות, עובד או שינוי בצבע של הרובה שבין המרצפות, סביר להניח שקיימת תקלה בצנרת המים, וכדאי לפתור אותה בהקדם.

עטון אינסטלציה משתמשת באמצעים החדישים ביותר לאיתור וגילוי נזילות מים ופועלת במקום לתיקון התקלות באופן מהיר ויעיל. באמצעות איתור מדויק של מקום המפגע אנו מסוגלים לתת מענה לכל בעיה החל מסתימת סדק קטן בצינור המים ועד לחידוש הצנרת, וכל זאת ללא חפירה וללא רעש.

השיטות שלנו לאיתור וגילוי נזילות מים

  • צילום תרמי לאיתור וגילוי נזילות מים – צילום תרמי עם מצלמה מיוחדת, הוא אחת הדרכים המתקדמות והיעילות לאיתור נזילות מים. המצלמה, שמתבססת על הפרשי הטמפרטורה במקטעים השונים של צינור המים מסוגלת לאתר מיקומים מדויקים של נזילות מים. השיטה יעילה במיוחד עבור איתור נזילות בשטחים סגורים, ופחות יעילה בשטחים פתוחים או באיתור נזילות במקומות עמוקים מתחת לפני הקרקע.
  • גלי קול לאיתור וגילוי נזילות מים – המכשיר המתקדם והחדשני, הקרוי Corrolator, מסוגל לאתר ולגלות נזילות מים על ידי זיהוי הרעש של זרימת המים. שיטה זו יעילה לזיהוי ואיתור נזילות בעיקר בשטחים פתוחים או בשטחים מסחריים גדולים.
  • גז לאיתור וגילוי נזילות מים – על ידי השימוש בגז לא רעיל ושאינו מזיק לסביבה, ניתן למלא מקטעים שונים של צינורות המים ולחפש סימני דליפה לאורכה. השימוש בשיטה זו יעיל במיוחד עבור מתווים מסוימים של תשתיות וקרקעות שלא ניתן ליישם בהם את שיטת הצילום התרמי לאיתור וגילוי נזילות. באמצעות שיטת איתור הנזילות בגז ניתן לאתר דליפות קטנות במיוחד, אך השיטה יעילה יותר כשמיישמים אותה במערכות מים סגורות וקטנות יחסית.

מאתרים את המפגע, מאבחנים את הבעיה ונותנים פתרון מהיר ויעיל

נזילות עלולות להיווצר מסיבות רבות. כשמדובר בצנרת שעשויה מחומרים לא איכותיים או בצנרת בלויה, שסימני הזמן מראים בה את אותותיהם על ידי היווצרות חורים זעירים וסדקים במקטעים שונים לאורך הצנרת, כל שנותר הוא לחדש אותה.

סיבה נוספת שעלולה ליצור נזקים לאורך צינורות המים נעוצה בשינויי טמפרטורה קיצוניים, שחלים בימות החורף הקרים, וגורמים לצינורות שנועדו להזרים מים חמים להינזק בנקודות תורפה. במקרים אלו מומלץ לאתר את המקומות הניזוקים ולטפל בהם מקומית.

אמצעי מניעה לתחזוקה נכונה של הצנרת

במקרים רבים פעולות מנע ותחזוקה נכונה ישמרו על הצנרת תקינה לאורך זמן. כדי להימנע מנזילות לא רצויות אנו ממליצים לנקוט במספר אמצעים:

  • ניקוי הצנרת אחת לכמה שנים תפתח את הצינורות, וגם חסימות קטנות שנוצרות עקב הצטברות אבנית יוסרו לחלוטין וימנעו היווצרות סתימה בעתיד, שעלולה לגרום לפיצוצים בצנרת ואף לליקויים בחיבורי הצנרת.
  • זיהוי שורשי עצים בקרבת מקום ושימוש בחומר קוטל שורשים ידידותי לסביבה יבטיח, ששורשי העצים לא יחדרו אל תוך הצנרת בעתיד. שורשי עצים הם אחת הסיבות הנפוצות לתזוזות ושינויים במבנה הצנרת וסתימות בצינורות מים וביוב, שמהווים עבורם מצע נוח לנוזלים ודשן, ולכן כדאי לפעול בהקדם ולמנוע את חדירתם.
  • חשוב לבדוק את איטום המבנה, ובמיוחד לפני ימות החורף הגשומים. איטום לקוי לא ימנע את חדירת מי הגשמים ויוביל לנזילות ולנזקים שונים.

דבר איתנו

פוסטים נוספים

תיקון מערכת סולארית בבניין משותף

פתיחת סתימה בכיור - עשו זאת בעצמכם

איתור נזילות מים

חידוש צנרת

פתיחת סתימה

פתיחת סתימת ביוב

דילוג לתוכן