פתיחת סתימות

עטון אינטסלציה מספקת שירותי פתיחת סתימות באזור תל אביב, המרכז והשרון עם ניסיון של מעל 30 שנה, יחס אדיב וזמינות מיידית.

פתיחת סתימות

פתיחת סתימות - כל מה שחשבון לדעת

סתימה בכיור, במקלחת או בשירותים זה לא אירוע נעים בלשון המעטה. בחלק מהמקרים הסתימה תהיה בדרגה קלה ותוכלו לשחרר אותה בעצמכם ובחלק מהמקרים תצטרכו בעל מקצוע שיגיע ויקח את הטיפול לידיים.

אז שניה שלפני שאתם מרימים את הטלפון הכנו עבורכם מדריך שיעזור לכם להבין מה צריך לבדוק לפני שמזמינים אינסטלטור, איך אפשר לפתור את הבעיה לבד, מה המחיר, הטיפים וההמלצות. הכל במדריך הבא.

פתיחת סתימה לבד - איך עושים את זה?

אז שניה לפני שאתם מרימים את הטלפון, קחו פומפה במידה ויש לכם, במידה ולא, בקשו מהשכנים או שתקנו (תמיד טוב שיש אחד כזה בבית). הכלי הפשוט הזה יכול לעזור לכם לפתור חלק גדול מהסתימות בכיורים ובחדרי האמבטיה.

במידה והסתימה היא בסיפון (החלק המוברג מתחת לכיור), יש להציב דלי מתחת לסיפון ולהתחיל לפתוח את ההברגה של כיפת הסיפון. לאחר מכן יש לנקות אותה באמצעות מברז, סכין, מגבונים וכל דרך שתבחרו..

אם הסתימה היא באמבטיה, ההמלצה היא למלא את האמבטיה עד הסוף (עדיף לשים פקק) ולאחר שפותחים את הפקק, לשאוב עם פומפה את פתח הניקוז.

בנוסף ישנם חומרים ותרכובות אשר עדיף להיוועץ עם בעל מקצוע לפני השימוש בהם.

לא הסתדרתם? למה חשוב לשים לב לפני שמזמינים אינסטלטור

במידה ומדובר בסתימה בסיסית, הרבה פעמים תוכלו לפתור את הסתימה בעצמכם ולכן מומלץ לנסות לפתוח את הסתימה לבד. במידה ומדובר בסתימה מורכבת יותר יהיה צורך לקרוא לבעל מקצוע מקצועי ומיומן.

לפני שאתם מזמינים בעל מקצוע ומוציאים מכספם, בדקו האם יש לכם ביטוח לנכס המכיל ביטוח ל”נקי מים ונוזלים אחרים”.

במידה ולא, קחו בחשבון כי אם הסתימה היא בקווי הביוב של הבניין או הרחוב, יהיה צורך בכלים אחרים ואף ביובית ולכם במקרים האלה, המחיר צפוי להיות יקר יותר.

האינטסלטור הגיע - על מה חשוב להתסכל?

במהלך עבודתו של האינסטלטור מומלץ מאוד לעקוב אחר עבודתו ולבדוק מה מבוצע כחלק מהתהליך, יכול להיות שבפעם הבאה שתיתקלו בבעיה תוכלו לפתור אותה בעצמכם.

לפני שהאינסטלטור מוציא לכם חשבונית ויוצא לדרכו, בדקו כי אכן הסתימה הסתדרה והמים זורמים לפתח הניקוז בצורה תקינה.

למה חשוב לשים לב אחרי שירות של פתיחת סתימה?

אחרי שהאינסטלטור פתח את הסתימה, התפקיד שלנו הוא די פשוט – לשמר את המצב הקיים. חשוב מאוד לבדוק מול האינסטלטור מה היה הגורם שגרם לסתימה ולעקוב לאורך הזמן לראות אם אנחנו “חוטאים” שוב ועלולים לגרום פעם נוספת לסתימה לחזור.

המטרה שלנו היא לשמור על פתחי הניקוז נקיים – כך נוכל להנות משקט תעשייתי.

אם אתם מחפשים אינסטלטור לפתיחת סתימות, אנחנו כן לשירותכם!

השאירו פרטים ונחזור אליך בהקדם

טיפים לתחזוקה שוטפת של פתחי הניקוז והשירותים:

  • שמרו והקפידו על ניקיון הכיור והאמבטיה. חשוב מאוד לנקות אותם ביסודיות אחת למספר ימים ומנעו חדירה של שאריות מזון ועצמים זרים לפתח הניקוז. אלה עלולים להוביל אתכם לסתימה.
  • רשת סינון יעיל וחיונית למניעה של מעבר עצמים גדולים לתוך הצנרת. פתרון זול לבעיה גדולה. תוכלו למצוא רשת כזו במחיר זול בחנויות המתמחות לפריטים לבית.
  • אחת לשבועיים שלושה שפכו 5-6 ליטר מים חמים לפתחי הניקוז ופמפמו עם פומפה.
  • אל תשליכו כלום לשירותים למעט נייר הטואלט. כלום. גם מוצרי היגיינה נשית, מגובנים ואפילו לא מסטיקים.
  • התקנת סנן מים תמנע היווצרות של אבנית בצנרת, שגם היא עלולה להוביל לסתימות.
אין אחריות על תיקון סתימות. זאת מאחר שמדובר בבעיה שנוצרת לרוב בעקבות הרגלי השימוש של הצרכן ולכן, הקפידו לשמור!

סתימה היא מצב בו פסולת ולכלוך חודרים למערכת הביוב ומביאים לסתימה של הצנרת. באופן כזה, המים לא יורדים לאורך התשתית ונוצרות הצפות. הדבר מתבטא במים שלא יורדים בכיור, במקלחת או בשירותים, מה שיכול לגרום לעוגמת נפש רבה. אנשים רבים מנסים לפתור את הסתימה בעצמם ובמקרים רבים זה גם עובד – אבל כשמדובר בבעיה מורכבת יותר, חשוב להיעזר באיש מקצוע.

מה גורם לסתימה?

הכנסת חפצים לא מתכלים

הסיבה הנפוצה והעיקרית לסתימות בתשתית הביוב, היא ללא ספק הכנסה של חפצים לא מתכלים בינהם חיתולים, נייר, חפצי פלסטיק, מקלות אוזניים, שמן, שיערות, תחבושות היגייניות, מגבונים והרשימה עוד ארוכה. הקפידו שלא להוריד בתשתית חפצים לא מתכלים על מנת למנוע עד כמה שאפשר סתימה פוטנציאלית בצנרת. 

בלאי טבעי

אז נכון, חשוב לשמור על תשתית הצנרת שלנו ולמנוע מהכנסה של חפצים לא מתכלים ובכל זאת, גם בשימוש נכון בתשתית עדיין יכולה להיגרם סתימה. סתימות ביוב יכולות להיגרם משורשים של עצים שחודרים את מערכת הביוב, בלאי טבעי של הצנרת, התקנה רשלנית של מערכת הביוב, סחף קרקעי ועוד. 

איך נעשית פתיחת סתימה?

לעומת האדם הממוצע שהכלים העיקריים שעומדים ברשותו הוא הפומפה וחומר כימי שניתן למצוא במגוון חנויות לבית, לאינסטלטור יש סל כלים מגוון שמסייע לו בפתרון הבעיה. השרברב מבצע שימוש במגוון כלים מתקדמים כמו רובוט, מצלמת ראש חיתוך, דיזה ולחץ מים שעוזרים לו לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר. 

איך ניתן למנוע מצב של סתימה בביוב?

אז נכון, לא ניתן למנוע תמיד סתימה בתשתית הביוב, אך כמה פעולות פשוטות צפויות לצמצם משמעותית את חומרת הסתימות ואת התדירות שלהן. הנה כמה צעדים פשוטים שיעזרו לכם למנוע מצב של סתימה:

  • מיקום רשת סינון – על פתחי הכיור חשוב לשים רשת סינון שתוכל לסנן את הפסולת, כמו שיירי בישול ולכלוך. חשוב מידי פעם לנקות את הרשת ואת הפסולת להעביר לפח. באופן כזה ניתן להפחית את חדירת הפסולת לפתח של הניקוז.
  • השליכו לאסלה רק נייר טואלט – מוצרים כמו תחבושות או מגבונים, מקומם בפח האשפה בלבד!
  • שמן בישול – מומלץ להימנע בסיום הטיגון מלשפוך את השמן לכיור, אלא לרוקנו לפח האשפה. 

 

שאלות ותשובות שיעזרו לך בנושא פתיחת סתימות

כשמדובר בסתימות פשוטות יחסית, ניתן לנסות לפתור את הבעיה לבד באמצעות פומפה. הפומפה יוצרת וואקום ושואבת את הלכלוך מפתח הניקוז הביתי. בנוסף, במקרים מורכבים יותר ניתן להיעזר בחומרים כימיים חזקים תוך ייעוץ עם איש המקצוע ממנו נרכש המוצר, שאמורים להמיס את הסתימה. עם זאת, שימוש באמצעים ביתיים לא תמיד ייתן מענה, במיוחד כשמדובר במקרים קשים יותר – אם הפעולות לא עוזרות, חשוב להיעזר באיש מקצוע. 

האמת היא שאין תשובה נכונה לשאלה הזאת, כיוון שהמחיר אינו קבוע. חשוב כשאתם מתייעצים עם איש המקצוע ומתלבטים בנוגע למחיר, לשאול בנוגע למורכבות הסתימה וסוג הסתימה, שעשויים להשפיע על תמחור העבודה. בנוסף, לא יזיק לבצע השוואת מחירים עם איש מקצוע נוסף על מנת לקבל רושם על המצב בשוק כיום. 

מציאה של איש מקצוע שמציע שירותי פתיחת סתימות זה לא יותר מידי מסובך, אבל לבחור מבין אלה איש מקצוע איכותי שיודע את העבודה זה כבר עניין מעט מורכב יותר. כשאתם מתלבטים בין השרברבים השונים, בצעו השוואת מחירים, קראו על ניסיון העבר שלו וחפשו אחר המלצות שקיבל מלקוחות עבר. בנוסף, וודאו שהוא זמין לפרק הזמן הקרוב, על מנת שתוכלו לטפל בבעיה בהקדם, לפני שהיא מחמירה. 

כשמדובר בסתימות קלות בביוב, כלי השרברב הפשוטים מספיקים לביצוע העבודה. עם זאת, כאשר מדובר בסתימה עקשנית, יש צורך להיעזר בשירותי ביובית – משאית גדולה עליה מערכת שאיבת מי שופכין ופסולת. במצב של הצפת ביוב בדירה וסתימות שחוזרות על עצמן – סיכוי לא רע שכדאי לדלג על ביקור האינסטלטור הטיפוסי ולגשת לשירות ישירות.

דילוג לתוכן