פיצוץ בצנרת

התפוצצה לכם הצנרת? הגעתם למקום הנכון!

אנחנו בעטון אינסטלציה כאן לשירותכם, עם שירות מהיר, מקצועי ואמין המלווה במעל 30 שנות ניסיון וצוות מיומן שיגיע לפתור לכם את התקלה.

את תתמודדו עם הפיצוץ בצנרת לבד. אנחנו כאן לשירותכם.

פיצוץ בצנרת

אמרתם איתור נזילות - אמרתם עטון אינסטליה

מה גורם לפיצוץ בצנרת?

פיצוץ בצנרת הוא ללא ספק אחד התרחישים שהכי מורכב לנבא ובטח שלהתכונן אליו. עם זאת ברגע שישנו פיצוץ, נדרשת פעולה מיידית על מנת לתת מענה לבעיה המורכבת במהרה כיוון שבהיעדר טיפול, פיצוץ הצנרת צפוי להוביל לעובש ופטריות על הקירות, רטיבות ובעיות איטום ולכן נדרש מענה איכותי, מהיר ומדויק. פיצוץ צנרת יכול להיגרם ממגוון של סיבות בינהן סדקים בתשתיות, סתימות ועוד. בנוסף, לתשתיות ישנות כמובן נטייה טבעית להינזק יותר בקלות ולכן פיצוצי צנרת נפוצים יותר במבנים ישנים. 

פיצוצי הצנרת נוטים להתרחש בעיקר בימים חורפיים, כיוון שהקור נוטה להקפיא את הצינורות מה שיוצר לחץ מים שהוא מסוכן. הלחץ גורם לשחרור של אבנית בצינורות ומכאן – לפיצוץ התשתית. לכן חשוב להיות ערניים בחורף ולדאוג לבדיקה שגרתית של התשתיות. 

אלו סימנים מקדימים חשוב לזהות?

נזקי פיצוץ הצנרת לא תמיד יופיעו מיד ובמקרים רבים יהיה מדובר בנזקים הדרגתיים שרק במחשבה מאוחדת על אלה יביאו להבנה שישנו פיצוץ. לכן, ההמלצה אולי הכי חשובה היא להיות ערניים, במיוחד עבור חשבון המים. במידה וביום בהיר אחד אתם מקבלים חשבון מים שלא תואם את הצריכה השגרתית הקבועה שמאפיינת את הבית שלכם, סיכוי לא רע שפיצוץ צנרת הוא שהגורם שהביא לעלייה בתעריף. בנוסף, סממנים כמו רטיבות בקירות, ריחות של עובש והתקלפות צבע יכולים לא פעם אף הם להעיד על פיצוץ צנרת פוטנציאלי. במידה וישנו חשד, עדיף שתיעזרו באיש מקצוע בהקדם על מנת למנוע החמרה. 

איך מטפלים בפיצוץ בצנרת?

פיצוץ בתשתית הצנרת דורש לא פעם עבודה של הרס ברצפה ובקירות. בשיטות מיושנות יותר, על מנת למצוא את מקור הנזילה נדרשה עבודה שכוללת שבירה מאסיבית של קירות ורצפות וכיוצא בזאת, סכומי כסף משמעותיים שהולכים לא רק על העבודה אלא על התיקון. 

הטכנולוגיה עם השנים קצת התקדמה וכיום ניתן באמצעות מצלמה תרמית לאתר את מקור הפיצוץ. באופן כזה ניתן לשבור בצורה ממוקדת יותר את האזור הבעייתי ולחסוך הרבה בלגן, כסף וכאב ראש. בנוסף, הבדיקה שנעשית עם המצלמה התרמית היא ייסודית ובאופן כזה ניתן לא רק לזהות את מקור הבעיה המרכזי אלא במידת הצורך, למפות מוקדים בעייתיים נוספים שדורשים מענה. לאחר מיפוי האזורים הבעייתיים, תתבצע כמובן העבודה על התשתית. 

השאירו פרטים ונחזור אליך בהקדם

שאלות ותשובות שיעזרו לך בנושא פיצוץ צנרת

כאמור, פיצוצי הצנרת נוטים להתרחש בחורף, עקב הקור שנוטה להקפיא את הצינורות. בדיקה שגרתית במהלך החורף כמובן יכולה לעזור במיפוי מוקדם של הבעיה. בנוסף, מומלץ בימי החורף הקרים ובמהלך סופות סגריריות להותיר את ברזי המים פתוחים בזרזיף דק שימנע הקפאה של התשתית ובכך יעזור במניעת פיצוץ הצנרת.

בקצרה – כן. כל מבנה שגילו עולה על אזור החמש שנים, הוא מבנה בעל פוטנציאל ממשי לפיצוץ צנרת. מבנים שהם ישנים יותר יסבלו מהתיישנות של התשתית ומחלודה ולכן בדיקה שגרתית יכולה לא פעם לאפשר מיפוי מוקדם של הבעיה בצנרת ובכך למנוע פיצוץ. חשוב שלא לחכות לשיא החורף ולהימנע מלהעמיד את התשתיות הישנות שלכם באתגרים מיותרים – בדקו את מצב הצינורות כבר באביב או בסתיו.

לפני הכל, הדבר שהכי חשוב לעשות הוא לסגור את הברז הראשי שאחראי על זרימת המים לדירה. במידה ועדיין ישנה זרימה של מים, מקור הבעיה הוא כנראה בשכן מעליכם שיהיה אחראי לתיקון הבעיה ולפיצויכם. בדקו את הביטוח של הדירה או ביטוח המשכנתא על מנת לברר על פיצויים אפשריים וכמובן – דאגו להזמין איש מקצוע שיעזור לכם לפתור את התקלה.

בסיום העבודה ולפני שהשרברב ממשיך לדרכו, חשוב שתפתחו את ברז המים המרכזי ובדקו שישנה זרימה תקינה ללא תקלות. בנוסף, טרם החזרת הריצוף לרצפת המבנה שלכם, וודאו שהשטח הניזוק יבש לחלוטין – החזרת ריצוף על אזור רטוב או לח תביא לעלייה של המים על פני השטח ולנזק נוסף.

דילוג לתוכן