איתור נזילות

עטון אינטסלציה מספקת שירותי איתור נזילות, בטכנולוגיה מתקדמת וידע  אינסופי, ללא תקלות וללא הרס מיותר.

מחפשים שירותי איתור נזילות? אל תהססו- פנו למומחים בלבד.

אמרתם איתור נזילות - אמרתם עטון אינסטליה

עטון אינטסלציה עוסקת כבר 30 שנה באיתור נזילות, עבודות אינסטלציה ושיקום נזקי צנרת.

לאורך השנים, החכמנו, התרחבנו ובנינו צוות גדול של אינסטלטורים ומאתרי נזילות, עם ידע נרחב וטכנולוגיה מתקדתמ במיוחד וזאת על מנת להניק שירותי איתור נזילות מקצועיים ואיכותיים, שלא עוסקים בניחושים ודואגים להביא “לפגוע” בדיוק בנקודה שבה מתרחשת הנזילה.

אנו עובדים בשיתוף פעולה עם היצרניות הגדולות והמובילות בעולם ודואגים להתעדכן בכל החדש בעולם האינסטלציה והאיתור נזילות.

יש לכם נזילה? אל תיקחו את הזמן. נזילות מים עלולות לגרם להרס רב במספר מישורים וחשוב מאוד לטפל בנזילה בהקדם האפשרי.

עולם איתור הנזילות מתקדם ומשתפר לאורך השנים וכיום ישנם מספר דרכים לאתר נזילה בבית

 1. איתור נזילה באמצעות מצלמה תרמית – זוהי למעשה השיטה המובילה ביותר והמומלצת ביותר ברוב המקרים. היא מתאימה מאוד לנזילות בסביבה ביתית בטמפרטורה לא קרה מידי.
 2. צילום פנים צנרת – שיטה נוספת לאיתור נזילה באמצעות מצלמה החודרת לאורך הצרנת באמצעות קווי מתאר. כך ניתן לראות לאורך כל הצנרת ולאתר כשלים במידה ויש.
 3. איתור נזילות בגז – איתור נזילות בגז משלב החדרת תרכובת חנקן אל הצנרת מנקודת מים כלשהיא. טכנאי החברה המבצעת סורק את השטח ומאתר את מקור הדליפה באמצעות רגש – מכשיר דיגיטלי המאתר את מקור הדליפה הנקודתית.

השאירו פרטים ונחזור אליך בהקדם

מדוע חשוב לאתר את הנזילה כמה שיותר מהר?

נזילות מים עלולות לגרום לנזק רב ולכם חשוב מאוד בהקדם האפשרי לאתר את הנזילה. אם אתם מרגישים כי יש סבירות שקיימת נזילת מים אל תחכו והזמינו מאתר נזילות או חברה לאיתור נזילות בהקדם האפשרי.

בעיות רטיבות עלולות לגרום לעובש בקירות, פגיעה אסתטית, פגיעה בחוזק המבנה ופגיעה בבריאות שכם. אל תיקחו סיכונים ואתרו את הנזילה בהקדם האפשרי.

לא תמיד יהיה קל לראות את הנזילה בעיניים – אל תדאו, הכנו לכם כמה טיפים שיעזרו לכם להבין האם קיימת האפשרות שיש לכם נזילה בצנרת.

אז מתי כדאי להזמין מאתר נזילות לבדיקה?

 • חשבון המים שלכם גדול מהרגיל ללא הצדקה מסוימת
 • סימני רטיבות על הקירות, קירות מתקלפים, פאנלים מתנתקים וריח לא נעים בבית.
 • רואים רטיבות קיימת אך קשה מאוד להגיע מהיכן הנזילה מגיעה.

שאלות ותשובות שיעזרו לך בנושא איתור נזילות

אם לדעתכם יש לכם נזילה בצנרת כי חשבון המים שלכם גבוה מהרגיל או קיימים סימני רטיבות הזמינו מאתר נזילות.

מומחי איתור נזילות מחזיקים כלים מתקדמים שמאפשרים להם לסרוק את קו הצנרת לאורך הבית ולזהות הפרשי טמפרטורה אשר עלולים להעיד על נזילה בצנרת.

מלבד המצלמה התרמית המוכרת והאהובה יש עוד מגוון רחב של שיטות לאיתור נזילות אשר עלולות לסייע באיתור נזילה קיימת בבית או בשטח חיצוני. במקומות חיצוניים לדוגמה, עדיף להשתמש בגז מאשר במצלמה התרמית, ברוב המקרים.

לא סתם נזק, נזק גדול.

אם לא מאתרים את הנזילה הזמן, הנזק יכול להיות גדול מאוד ולכן חשוב מאוד להיות ערניים לסביבה שבה אנחנו גרים ובמידה ויש לכם ספק הכי קטן הזמינו חברה לאיתור נזילות בהקדם.

איתור נזילות במצלמה תרמית הוא איתור נזילות ממוקד מאוד. קל מאוד לאתר את מקיומה המדויק של הנזילה ולכן התיקון הוא פחות הרסני ויותר נקודתי. אם העבר היה צריך להרים את כל הריצוף בבית על מנת לאתר את הנזילה, הרי שהיום מדובר בהליך פשוט יותר, מהיר יותר ונקי יותר.

אנחנו בעטון אינסטלציה מספקים שירותי איתור נזילות בליווי תיקון הנזילה במידה וקיימת. מאתרי נזילות רבים אינם מחזיקים בידע של תיקון הנזילה ולכן בחלק מהמקרים תזמינו מאתר נזילות שיודע רק לאתר את הנזילה ואולי, במקרה הטוב, להציע פתרונות לתיקון הבעיה.

אנחנו בעטון אינסטלציה מודעים לחשיבות של טיפול בבעיה בזמן אמת ובמידת הצורך נטפל בבעיה בהקדם האפשרי על מנת למנוע נזק מיותר.

כל נזילת מים קטנה עלולה להפוך למטרד גדול. פעמים רבות לא ניתן לזהות נזילות מייד כשהן מתחילות, אך סימניהן יופיעו לאורך זמן, והן עלולות להוביל לנזקים רציניים לרכוש ולמבנה.

מהם הגורמים לנזילות?

 • בלאי טבעי של הצנרת ושחיקתה, שמוביל לסדקים או לחורים במקטעים שונים לאורך הצנרת
 • הצטברות אבנית שפורצת את הברזל בעקבות לחץ המים
 • תזוזות הצנרת ושינויים במבנה הצנרת כתוצאה משורשי עצים שגדלים סביבה, מפעילים עליה לחץ רב, ואף חודרים לתוכה
 • סתימות בצנרת, שגורמים ללחץ מים גדול מאוד ואף לפיצוצים או ליקויים בחיבורים
 • איטום לקוי במבנה (מוביל בעיקר לנזילות בימים גשומים)
 • שינויי טמפרטורה קיצוניים (בעיקר בימות החורף הקרים), שגורמים לצינורות, שמזרימים מים חמים, “להיכנס לשוק” ולהינזק בנקודות התורפה שלהם
 • צנרת, שהורכבה מחומרים שאינם עומדים בתקן ואיכותה ירודה

מעורר חשד- הסימנים שידליקו אצלכם נורת אזהרה

עירנות, שימת לב ותחזוקה שוטפת יכולים לסייע בזיהוי מוקדם של נזילות ואף במניעתן.

 • סימני עובש או כתמי רטיבות בקירות ובתקרה
 • שינוי גוון הריצפה, האריחים או הרובה
 • סימני נפיחות בקירות
 • קולות של זרימת מים בתוך הקירות
 • חשבון מים גבוה באופן חריג
 • מונה המים רץ

איתור נזילות מים- עדיף מוקדם ממאוחר

 • איתור נזילות מים באמצעות צילום טרמי- איתור נזילות בעזרת מצלמה טרמית היא אחת הדרכים הנפוצות והמקובלות בענף, ובאמצעותה המצלמה מתבססת על הפרשי טמפרטורה בין הנקודות השונות לאורך הצנרת, וכך מאפשרת לאתר את המיקום המדוייק של הנזילה. לרוע המזל, השיטה מתאימה פחות לאיתור נזילות בשטחים פתוחים או במקרים בהם יש להגיע למקומות עמוקים מתחת לפני הקרקע לאורך הצנרת.
 • איתור נזילות מים באמצעות גלי קול- בדומה לסטטוסרקופ מתוחכם, מאפשר המכשיר, הקרוי Corrolator, לאתר נזילות באמצעות הרעש של זרימת המים. השיטה יעילה לאיתור נזילות בשטחים מסחריים גדולים או בשטחים פתוחים.
 • איתור נזילות מים באמצעות גז- באמצעות השיטה ממלאים מקטעים שונים של הצנרת בגז, שאינו רעיל ואינו מזיק לסביבה, ומחפשים סימני דליפה. השיטה יעילה במתווים מסוימים של קרקעות או תשתיות, בהם לא ניתן להשתמש במצלמה הטרמית או בגלאי הקול מסיבות שונות, ומתאימה במיוחד לאיתור נזילות במערכות מים סגורות וקטנות יחסית, ויתרונה בכך שהיא מסוגלת לזהות גם דליפות קטנות מאוד.

מה עושים כשהנזילה מגיעה מהשכן?

פעמים רבות, מקור הנזילה הוא בכלל מביתו של השכן, מה שהופך את הבעיה למעיקה הרבה יותר, אך למרות חוסר הנעימות, כדאי לפנות מיידית לטיפול בבעיה מבלי להזניחה, ולפנות בהקדם לשכן בתקווה שהוא ימהר כמוכם לטפל במפגע.

במרבית הפעמים השכן לא יהיה מודע לבעיה, והבשורה תובעת ממנו למעשה ביצוע בדיקות והשקעה כספית, שהוא לא ציפה לה, מה שהופך את כל העסק למורכב ורגיש, ולכן מומלץ להיות סבלניים במידת מה ולתת לשכן הזדמנות לעכל את הבשורה.

במידה והשכן הוא שוכר ולא בעל הנכס, כדאי להציע לו לפנות לבעל הנכס, ליידע אותו ולפתור את הבעיה בהקדם. במידה והשכן או בעל הנכס אינם משתפים פעולה מומלץ לפנות לחברה, שמתמחה באיתור נזילות, ולהזמין ממנה חוות דעת מקצועית מגובה בצילומים, לצורכי פנייה לאגודת תרבות הדיור או לערכאות משפטיות, בתקווה שלא יהיה בכך צורך.

דילוג לתוכן