אינסטלטור בגעש

מחפשים אינסטלטור בגעש? כל שירותי האינסטלציה בזמינות מיידית ובמקצועיות כמו שרק אנחנו בעטון אינסטלציה יודעים להעניק.

כולנו מכירים את הסיטואציה הזו. אנחנו מסיימים לשטוף כלים, ומגלים שהמים לא באמת יורדים בכיור. או שאנחנו קמים בבוקר ופתאום מגלים הצפה בסלון. או שיום אחד, בחורף או לא, אנחנו פתאום רואים כתמי רטיבות על חלק קיר או בתקרה. כל הבעיות הללו נובעות (לרוב) מתקלות בצנרת של הבית או של הבניין, ויש צורך להזמין אינסטלטור על מנת לבדוק אותן ולתקן אותן.

יותר מכך, לעיתים השלב שבו אנו מגלים את הבעיה הוא שלב מאוחר, כאשר הנזק כבר נרחב יחסית, ואז אנחנו רוצים להזמין אינסטלטור מומחה במיוחד שיגיע בהקדם. כאן ננסה להסביר למה בכלל צריך להזמין אינסטלטור בגעש, ולמה חשוב להזמין אותו ולא לנסות לתקן בעצמכם תקלות, במיוחד אם הן גדולות.

האם לכל אחד כדאי להזמין אינסטלטור?

מערכות צנרת נמצאות בכל סוג של מבנה, ולכן שירותי אינסטלציה רלוונטיים לכל סוג של מבנה. בין אם אתם בעלי עסק, מנהלי מוסד, או פשוט אנשים שגרים בבית שלכם, אתם יכולים להיעזר בשירותיו של אינסטלטור בגעש. וודאי שיש אינסטלטורים שמתמחים יותר במבנים גדולים ובתקלות מורכבות יותר, אבל באופן כללי שירותי אינסטלציה מתאימים לכל זמן, ולכל סוג של מבנה.

מה האינסטלטור יודע שאני לא?

אמנם ישנם אנשים רבים שאולי היו יכולים לתקן תקלות צנרת, ואולי אפילו אתם בעצמכם מרגישים שיש לכם את הכישורים הנדרשים לכך. אבל אם אינכם אינסטלטורים, הרי שהידע שלכם כנראה לוקה בחסר באופן משמעותי בהשוואה לאיש מקצוע. על אף שהם אינם מחזיקים ברישיון עבודה מסודר (בניגוד לחשמלאים, לדוגמה), אינסטלטור מקצועי עובר הכשרות מקיפות ושלל קורסים, המקנים לו את האפשרות להבין את מערכות הצנרת בבתים פרטיים ובבניינים מוסדיים, ולתקן בעיות הצצות בהן.

לא מדובר בקורסים של מה בכך שאותם עובר אינסטלטור בגעש. לדוגמה, רוב מוחלט של השרברבים יעברו קורסים בשרברבות תברואתית ובתחזוקה של מערכות ביוב, כאשר הרציניים שבהם יוסיפו על אלה עוד מגוון של קורסים נישתיים יותר, על מנת להתמחות בנושאים ספציפיים. המקצועיות של אינסטלטור מיומן מתבטאת במגוון אספקטים, כדוגמת היכולת לפתור בעיות צנרת מורכבות, להעריך את גודל העבודה, להבין האם בעיה מסוימת היא קטנה כמו שהיא אכן נראית, ועוד.

זו הסיבה שההמלצה היא לקחת אינסטלטור לתיקוני צנרת, גם אם בעיניכם מדובר בתקלה קטנה יחסית שאתם יכולים לטפל בה בעצמכם. באינסטלציה קורה לא אחת שבעיה קטנה היא רק הביטוי על פני השטח של תקלה משמעותית בהרבה ששוכנת בבסיסה, ואתם רוצים שעינו של מומחה תבחן את התקלה ותגיד האם יש צורך בתיקון מקומי, או דווקא כזה נרחב יותר. במקרה הזה, פעמים רבות תגלו שאמנם שילמתם יותר על תיקון מקצועי, אך זה חסך לכם הרבה כסף במניעה של נזקים עתידיים.

אם אתם בכל זאת מחליטים לתקן בעצמכם, מומלץ לשים לב לאזור הזה לאחר התיקון. אם התקלה חוזרת, או אם צצות לכם תקלות צנרת נוספות ברחבי הבית, הרי שזה הזמן לקרוא לאיש מקצוע.

מה אינסטלטור בגעש יכול לעשות?

אינסטלטור בגעש והאזור יכול לתקן מגוון רחב של תקלות צנרת, החל מבעיות פשוטות ומינוריות וכלה בבעיות גדולות ומורכבות יותר:

איתור, תיקון ומניעה של נזילות

מי מאיתנו לא חווה נזילה בבית, בין אם מברז מטפטף ובין אם מצינור חלוד. נזילות יכולות להיות קטנות ונקודתיות, עניין של החלפת גומיית איטום, אך הן גם יכולות להיות נרחבות בהרבה ולגרום לנזקים משמעותיים. הנזילות הבעייתיות ביותר הן אלו שקורות בחלקים הנסתרים של המערכת, כלומר בעיקר בתוך הקירות שבהם עוברים הצינורות. במקרה כזה, אתם עלולים לגלות את הנזילה רק לאחר שמים יצאו בכמויות גדולות וגרמו לנזק. זו הסיבה שחשוב לקרוא לאינסטלטור שיחליט האם יש צורך בכלים מתקדמים לצורך איתור של מקור הנזילה ואיטום שלה.

אבחון רטיבות וטיפול בה

גם רטיבות בקירות או בתקרה היא עניין נפוץ, אם כי היא יכולה להתפתח לעיתים במשך שנים בלי שנשים לב, בעיקר בנקודות מוצנעות ברחבי הבית. כאן הקריאה לאינסטלטור חשובה אפילו יותר, שכן הגורם לרטיבות יכול להיות מרוחק מהמוקד שגיליתם, ואתם כלל לא תדעו עליו. האינסטלטור יכול להשתמש במגוון כלים טכנולוגיים העומדים לרשותו על מנת לאתר את המקור הגורם לרטיבות.

התקנה של מערכת אינסטלציה

בין אם מדובר במסגרת שיפוץ ובין אם בעקבות גילוי של נזילה או רטיבות, לעיתים יש צורך בהתקנה מחדש של מערכות אינסטלציה במבנה (באופן ממוקד או נרחב). התקנה של מערכות אינסטלציה יכולה להיות משימה מורכבת במיוחד, וכזו שיכולה לגרום להרבה בלאגן ולכלוך ולקחת הרבה זמן. חשוב אם כן לקחת אינסטלטור מומחה שיעשה את העבודה על הצד הטוב ביותר, ובמהירות האפשרית.

אחד הגורמים הנפוצים לפגיעה בצנרת היא חדירה של שורשי עצים אל תוך הצינור, מה שיכול להוביל לסתימות ונזילות. גם כאן אינסטלטור מקצועי יוכל לאתר את מקור החדירה, לנקות את השורשים ולאטום את הצינור או להחליף אותו, בהתאם לצורך.

איתור סתימות ופתיחתן

גם זו אחת התקלות הנפוצות ביותר שבעקבותיה קוראים לאינסטלטור. סתימה יכולה להיות קטנה מאוד, כזו ששימוש בפומפה יפתור. אך לעיתים ישנן סתימות מורכבות יותר, כאלה המצריכות החדרה של כלים לתוך הצנרת ופינוי של הגורם החוסם. ישנם מקרים כה קשים, עד שהאינסטלטור יצטרך להשתמש בביובית על מנת לשאוב את תוכן הצינור ולפנות אותו. בנוסף, הוא יוכל להנחות אתכם כיצד להשתמש בצנרת כדי למנוע מאירוע כזה להישנות.

דימות צנרת ומערכות ביוב

הכלים הטכנולוגיים העומדים לרשות אינסטלטור בגעש מאפשרים לו לבצע בדיקות של הצנרת אפילו מבלי לפרק אות האריחים או את הקיר. מצלמות טרמיות, סיבים אופטיים ועוד, מאפשרים לשרברב לאתר נזילות, סתימות ונזקי צנרת בצורה מהירה, נקייה ומקצועית. אמצעי הדימות הללו גם עוזרים בהערכת גודל העבודה והצעת המחיר המתאים למורכבותה.

אז למה לשים לב כשמזמינים אינסטלטור בגעש?

אם לסכם את מה שנאמר עד כה, ישנם מספר אספקטים שכדאי לשים אליהם לב כאשר אתם מחליטים להזמין אינסטלטור בגעש:

  1. לימודים והכשרה של האינסטלטור – אתם רוצים לשכור את שירותיו של שרברב שלמד היטב את הנושאים הרלוונטיים למקצוע שלו, וכזה שידע להתמודד עם מגוון רחב של בעיות. ככל שהניסיון וההכשרה של השרברב מקיפים יותר, הסיכויים שהוא ידע לטפל לכם בצורה מקצועית בבעיות הצנרת עולים משמעותית.
  2. הציוד העומד לרשות האינסטלטור – תקלות מינוריות לרוב לא מצריכות ציוד מיוחד, אבל עבודה על תקלות צנרת מסובכות יותר דורשת לעיתים שימוש בכלים טכנולוגיים ייעודיים ומתקדמים, כאלה שגם צריכים להיות ברשות האינסטלטור שתזמינו, וגם שידע להשתמש בהם בצורה טובה.
  3. חוות דעת של לקוחות עבר – בין אם אתם מחליטים לקבל המלצות מבני משפחה או חברים, ובין אם מזרים גמורים ברחבי רשת האינטרנט, ישנה חשיבות רבה לקבלת המלצות מלקוחות עבר של אינסטלטור שאת שירותיו אתם שוקלים לשכור. אם בכל תחום אחר בחיינו אנחנו מקבלים המלצות מאחרים, אין סיבה שכאן זה לא יהיה דומה. בחרו לכם אינסטלטור שתסמכו עליו, כזה שתדעו שאחרי העבודה שלו תוכלו לישון בשקט.

אם אתם מתגוררים בגעש ונתקלתם בבעיות אינסטלציה בבית או בעסק שלכם, אתם זקוקים לאינסטלטור מקצועי שיבצע את עבודת התיקון עבורכם. היכן מוצאים היכן כזה? עטון אינסטלציה היא הכתובת הנכונה לפנות אליה והמקום המתאים למצוא את האינסטלטור שלו אתם זקוקים. בטולבוקס תמצאו אינסטלטורים בפריסה ארצית, כולל אינסטלטורים בגעש ובסביבה הקרובה, המתמחים בטיפול בבעיות אינסטלציה מסוגים שונים, פשוטות וגם מורכבות. לפרטים אודות שירותי האינסטלציה הרלוונטיים לכם, צרו אתנו קשר בטלפון 03-6862278 נשמח לעמוד לרשותכם.

אינסטלטור בגעש בדרך אליך

השאירו פרטים ונחזור אליך בהקדם

דילוג לתוכן